Ko reikia, kad laimėtum „D1Sport Drift Winter Challenge“ 2 etapą.

Drifto žiemos iššūkis tęsiasi – antrasis etapas Ukmergėje.

Kovo 20 d. Ukmergėje, šalia prekybos centro „Eifelis“, įvyks „D1Sport Winter Challenge“ antrasis etapas. Drifteriai susirinks specialiai profesionalų paruoštoje trasoje, treniruosis, dalyvaus kvalifikaciniuose ir poriniuose važiavimuose. Atvažiuos keli patyrę drifteriai su galinga technika, keli naujus automobilius turintys pilotai, taip pat savo jėgas išmėginti norintys, pirmą kartą dalyvaujantys, vairuotojai. Drifto žiemos iššūkio varžybos suteikia galimybę visiems išbandyti drifto trasą, nes varžybų reglamentas leidžia dalyvauti vairuotojams su standartiniais automobiliais.

Tad ko reikia, kad laimėti drifto žiemos iššūkį? Automobilis turi būti techniškai tvarkingas. Techninis reglamentas numato: pilotas privalo dėvėti šalmą, neleidžiamos platesnės nei 225 mm. arba sportinės, minimalų protektorių turinčios, padangos, privalu turėti gesintuvą, ir atitikti kitus, nesunkiai įgyvendinamus, reikalavimus. Nors ir nėra griežto techninio reglamento, kelios modifikacijos buvo visuose praėjusio etapo dalyvių automobiliuose. Galinio reduktoriaus blokiruotė yra privaloma sąlyga, norint sėkmingai kontroliuoti šonu slystantį automobilį. Visuose kvalifikuotuose automobiliuose padidintas priekinių ratų pasukamumas, įrengti hidrauliniai rankiniai stabdžiai. Saugos lankai neprivalomi, kas ženkliai sumažina būtinas išlaidas, norint dalyvauti varžybose. Tad dalyvauti gali kiekvienas. Praėjusį etapą, Kačerginėje, laimėjo BMW 328 vairuojantis Arūnas Gibieža. Akivaizdus jo sugebėjimas valdyti techniką, nepalieka abejonių. Jo automobilis su standartiniu 2.8 kūb.cm, 190 AG varikliu parodo, kad nebūtinos brangios variklio „forsavimo“ išlaidos.

„Dažnai važiuojant, kuo įvairesnėse trasose, sugebėjimai auga. Treniruojantis, įgūdžiai gilėja, o visą dieną būnant bendraminčių bei kolegų kompanijoje mokomasi dar greičiau.“ sakė nežinomas drifteris.

Žiemos iššūkio varžyboms vykstant, dažniausiai šlapioje, slidžioje trasoje, drifteriai visą dieną važiuoja su tomis pačiomis padangomis ir sunaudoja tik keliolika litrų degalų. Didelis varžybų prieinamumas padidina pilotų ir technikos įvairovę. Taip, nesumažinant konkurencijos, padidėja galimybė visiems dalyviams laimėti titulą, prizus ir taurę. Dalyvio mokestis, sumokant jį iš anksto iki š. m. kovo 17 d., tik 30 eurų. Dalyvių skaičius ribojamas iki 30 pilotų. Registracija jau vyksta adresu: http://drifting.d1sport.lt/registracija

Norint laimėti, būtina dalyvauti. Su trupučiu sėkmės, palankiai susiklosčius aplinkybėms ir būnat pasiruošus priimti iššūkį, laimėti gali bet kuris dalyvis.