2017-07-02 Šonaslydžio varžybose Telšiuose – rekordinis žiūrovų skaičius

Sekmadienį Telšiuose vyko „Vimota Driftingo Pirmenybių“ trečiasis etapas. Nuo ankstyvo ryto mieste rinkosi semi-pro lygos atstovai. Iš daugelio Lietuvos miestų iš viso atvyko 33 sportininkai. Nors oras buvo prastokas, diena lietinga, tačiau tai nesutrukdė džiaugtis varžybomis. Varžybų organizatorius Kastytis Alekna praneša, kad renginys pritraukė rekordinį žiūrovų skaičių. Sekmadienį Telšiuose stebėti varžybų susirinko apie 10 000 žiūrovų iš visos Lietuvos.

 Dauguma dalyvių varžybose pasirodė su BMW markės automobiliais. Trasoje taip pat buvo galima išvysti ir kelis Nissan bolidus. Kaip ir praėjusiame etape, kuris vyko Vilniuje, iš visų išsiskyrė Robert Lisovskij su ryškiaspalviu Ford Siera automobiliu. Nors sportininko bolidas traukė akį, tačiau rezultatų lentelėje jam šį kartą sužibėti nepavyko.

Ryte prasidėjo dalyvių treniruotės. Organizatoriai buvo paruošę nemenką iššūkį. Nepaisant to, kad važiavimus sunkino prastos oro sąlygos, taip pat ir trasa buvo viena iš sudėtingesnių. Kitaip, nei daugumoje „driftingo“ varžybų, šį kartą eismas vyko į kalną. Tai pareikalavo geresnių įgūdžių, pasiruošimo ir galios. Varžybos neapsiėjo be susidūrimų ir pilotų nesėkmių. Nemažai susidūrimų su blokais, pilotų kontaktų. Betoniniai atitvarai šį kartą buvo nesėkmingi keletui dalyvių. Pora bolidų buvo apgadinti labai stipriai. Vienam semi-pro lygos dalyviui nepasisekė labiausiai. Jis po smūgio į betoninį atitvarą nesuvaldė automobilio ir vertėsi. Laimei rimtesnių sužalojimų nebuvo.

Kvalifikacijoje geriausiai sekėsi Andriui Mikulskiui, nors ir mažu taškų skirtumu, jis sugebėjo atsiplėšti nuo varžovų ir į porinius važiavimus keliauti pirmoje vietoje. Antras liko Vygantas Rimus nuo pirmoje vietoje esančio Andriaus atsilikęs vos keliais taškais. Trečioje vietoje – Vitalijus Retenis, o ketvirtas liko Tomas Buivydis. Permainingos oro sąlygos pakišo koją ne vienam sportininkui, keletas visuomet rezultatyvių pilotų nepraėjo kvalifikacijos ir poriniuose važiavimuose nepasirodė.

Porinių važiavimų metu žiūrovai galėjo stebėti nemažai puikių kovų. Diena buvo tikrai netikėta. Dažnai šonaslydžio varžybose jau nuo pat varžybų pradžios yra aiškūs dienos lyderiai. Šį kartą porinių važiavimų metu rezultatų lentelė apsivertė kone kardinaliai. Po įtemptų kovų paaiškėjo „Vimota Driftingo Pirmenybių“ 3 etapo prizininkai:

  1. Ignas Klimavičius
  2. Linas Klevinskas
  3. Mindaugas Cibulskis
  4. Andrius Poška

Ateinančios šonaslydžio varžybos vyks jau ateinantį sekmadienį Kaune. Liepos 9-tą dieną ten susikaus stipriausi Lietuvos pro lygos sportininkai. „Liqui Moly Drift show“ ketvirtasis etapas šįkart vyks Kačerginės Nemuno Žiede. Tikimasi sulaukti 25 pro lygos pilotų. Dalyviams bus ruošiama downhill trasa, tad puikių įspūdžių tikrai netruks.