2017-03-19 Sekmadienį praūžė žiemos driftingo iššūkio finalas

Šį sekmadienį Pilialaukyje praūžė „D1Sport žiemos driftingo iššūkio“ finalas. Tai ketvirtos žiemos varžybos, kurių metu paaiškėjo ne tik šio etapo prizininkai, tačiau ir viso sezono nugalėtojas. Kaip ir visada, nuo ryto pradėjo rinktis dalyviai netoli Vilniaus esančiame Pilialaukyje, kur ir vyko varžybos. Iš viso šiame etape dalyvavo 29 pilotai. Dalyviams užsiregistravus prasidėjo treniruotės, kurių metu pilotai bandė savo jėgas bei skirtingas technikas. Jau treniruočių metu buvo aišku, jog varžybos nepraeis ramiai. Dažniausiai treniruočių metu pilotai bando trasą važiuodami po vieną, tačiau jie taip pat apgalvoja savo taktiką ir susipažįsta su trasa važiuodami poroje. Šį kartą azartas kaitino kraują nuo pat renginio pradžios. Dalyviai net treniruočių metu važiuodami poroje rodė įspūdingus važiavimus ir visai nejautė baimės.

Treniruotėms pasibaigus, prasidėjo dalyvių kvalifikacija. Kai ir visuomet, kvalifikacijos metu kiekvienas dalyvis turi tris važiavimus. Kiekvieno važiavimo metu yra vertinami įvairūs faktoriai. Maksimaliai vieno važiavimo metu pilotas gali surinkti 100 taškų. Žinoma, kiekvienas važiavimas yra labai svarbus, tačiau bendroje rezultatų lentelėje geriausias važiavimas yra fiksuojamas į statistiką. Jeigu du pilotai geriausio važiavimo metu surenka vienodą taškų skaičių, tuomet yra atsižvelgiama ir į kitus važiavimus. Šiek tiek paaiškinimų tiems, kas tik dabar pradeda domėtis šiuo sportu. Taigi, po kvalifikacijos lyderių lentelė atrodė taip:

  1. Petronis
  2. Cibulskis
  3. Lekavičius
  4. Šilkinis

Žinoma, finaliniai rezultatai po porinių važiavimų gali drastiškai pasikeisti. Po kvalifikacijos prasidėjo poriniai važiavimai, jie praėjo tikrai sklandžiai, važiavimai buvo įdomūs, o rezultatai nenuspėjami. Daug aršių kovų, keletas kontaktų neleido žiūrovams snūduriuoti. Protarpiais užklumpantis lietus dalyviams neleido atsipalaiduoti, slidi kelio danga pakišo koją ne vienam dalyviui. Varžybos nepraėjo be netikėtumų. Keletas perspektyvių ir visuomet gerai pasirodančių pilotų pralaimėjo kovas ir nebesivaržė dėl prizinių vietų. Tad po aršių kovų paaiškėjo stipriausi šio etapo pilotai. Pirmą vietą iškovojo V. Vindžigelskis, 2 vietoje liko M. Cibulskis, 3 – G. Levickas ir ketvirtas M. Navickas. Specialiąją taurę susumavus visų „D1Sport žiemos driftingo iššūkio“ etapų rezultatus laimėjo G. Levickas.

Šios varžybos jau baigėsi, o naujas šonaslydžio sezonas prasidės balandžio 30 dieną. Įdomu, kokių naujovių, galbūt naujų dalyvių, bus ateinančiame 2017 metų sezone. 2017 sezono atidarymo žmonės laukia ne mažiau nei šilto pavasario. Dalyviai po žiemos ruošia savo bolidus naujoms kovoms. Tikimės šiemet išvysti dar geresnių pasirodymų.