2016-10-09 Savaitgalį Marijampolėje praūžė didieji driftingo finalai

finalai2Sekmadienį Marijampolėje praūžė „Vimota Driftingo Pirmenybių“ ir „Liqui Moly Drift Cup“ finaliniai etapai. Tai – finalinės šio sezono varžybos po kurių paaiškėjo viso sezono nugalėtojai. Patys geriausi ir stipriausi pilotai susirinko Marijampolėje kovoti dėl nugalėtojų titulų. Semi pro ir pro lygų atstovai savaitgalį užtvindė Marijampolės gatves. Dėl didelio dalyvių skaičiaus buvo nuspręsta varžybas daryti dvi dienas. Pirmąją dieną, šeštadienį, vyko treniruotės ir kvalifikacija. Diena praėjo be didelių nesklandumų ar gedimų.

Po kvalifikacijos semi pro lygos „Vimota Driftingo Pirmenybių“ lyderiai atrodė taip:

 1. Džiugas Matusevičius
 2. Arnas Kazokevičius
 3. Tomas Makarevičius
 4. Simas Kvietkauskas
 5. Donatas Stundžia

Lyderio pozicijos neapleidžiančiam Džiugui poriniuose važiavimuose nesisekė taip gerai. Nors jo važiavimai sukėlė didžiules žiūrovų ovacijas ir buvo tikrai įspūdingi, tačiau dėl netinkamo elgesio jis buvo diskvalifikuotas. Nepatenkintas teisėjų sprendimu jis įlėkė į trasą ir dėl kilusių ginčų be kovos dėl 3 ir 4 vietų, jis užėmė ketvirtą. Tuo tarpu trečioje vietoje likusiam Evaldui Šiliauskui pasisekė ir nereikėjo net kovoti, kad patektų į lyderių gretas. Taip pat sekmadienį nepasisekė ir antroje vietoje po kvalifikacijos likusiam Arnui Kazokevičiui. Važiavęs su skolintu automobiliu, jis dėl techninių kliūčių sustojo vidury trasos ir finalinėje lentelėje užėmė penktą vietą. Pasibaigus semi pro varžyboms lyderių lentelė atrodė taip:

 1. Andrius Surplys
 2. Andrius Poška
 3. Evaldas Šiliauskas
 4. Džiugas Matusevičius

Iš karto po semi pro lygos pasirodymo prasidėjo ir pro lygos treniruotės. Kadangi šios varžybos finalinės, visi pilotai buvo nusiteikę kovingai. Juk kiekvienas taškas yra labai vertingas. Žvilgtelėję į šeštadienio kvalifikacijos rezultatus matome, kad taškų skirtumas nebuvo kardinalus tarp lyderių pozicijose esančių pilotų. „Liqui Moly Drift Cup“ penktojo etapo kvalifikacijos rezultatai atrodė taip:

 1. Andrius Surplys
 2. Linas Klevinskas
 3. Arūnas Černevičius
 4. Simas Kvietkauskas
 5. Aurimas Vaškelis

Tačiau sekmadienio poriniai važiavimai visą lentelę apvertė kardinaliai. Drift Devil komandai diena buvo labai sėkminga. Jų pilotai dominavo nugalėtojų gretose. Po finalinių kovų rezultatų lentelė atrodė taip:

 1. Donatas Macpreikšas
 2. Kęstutis Kelpša
 3. Arūnas Černevičius
 4. Andrius Surplys

Net žvarbus oras nesugadino nuotaikos, varžybos praėjo sklandžiai, buvo gausybė puikių pasirodymų ir aršių kovų, na o trasoje telkšantis vanduo pridėjo dar daugiau įspūdžių. Nors sezonas jau uždarytas, tačiau visi laukiame apdovanojimų ceremonijos, kurios metu bus įteiktos nugalėtojų taurės.