2016-09-25 Sekmadienį Šiauliuose praūžė „D1Sport Drift Wars“ finalas

DRIFT WARS FinalasSekmadienį Šiauliuose praūžė „D1Sport Drift Wars“ penktasis etapas. Tai – finalinės šio sezono varžybos po kurių paaiškėjo viso sezono nugalėtojas. Rekordiškai didelis skaičius pilotų atvyko išbandyti savo jėgų. O ir dalyvių gretas papildė nemažai pilotų iš Latvijos. Renginys pritraukė žiūrovų net iš Prancūzijos. Nuo ankstyvo ryto Šiaulių Bačiūnų kartodrome į dangų kilo svylančių padangų dūmai ir bolidų gausmas. Kilo, žinoma, ne tik dūmų, bet ir smėlio kamuoliai. Ne vienas pilotas nepataikė į trasos trajektoriją. Daugeliui dalyvių treniruočių metu nepavyko išvengti klaidų ir pelnant taškus pravažiuoti visą trasą. Šį kartą buvo parinkta kiek sudėtingesnė trasos konfigūracija, tačiau nepaisant to, didžioji dalis pilotų sėkmingai kvalifikavosi. Kadangi sekmadienį į trasą išvažiavo tiek drifto veteranai, tiek ir šio sporto naujokai, puikių vaizdų ir važiavimų tikrai netrūko.

Iš karto po treniruočių prasidėjo kvalifikaciniai važiavimai. Kadangi šios varžybos finalinės, visi pilotai buvo nusiteikę kovingai. Juk kiekvienas taškas yra labai vertingas. Deja, ne visiems pilotams pavyko perkopti kartelę ir pelnant taškus patekti į porinių važiavimų etapą. Nors dalyvių skaičius buvo neįtikėtinas, net 61 pilotas atvyko į „D1Sport Drift Wars“ finalą, tačiau kvalifikacija tikrai neprailgo. Puikus oras leido mėgautis gražia, rudeniška diena, Na, o po kvalifikacijos paaiškėjo geriausiai pasirodę pilotai, 32 iš visų dalyvių tęsė kovas poriniuose važiavimuose.

Kvalifikacijos TOP 10:

  1. Andrius Surplys
  2. Ignas Klimavičius
  3. Tomas Makarevičius
  4. Evaldas Šiliauskas
  5. Mindaugas Cibulskis
  6. Marius Vytė
  7. Tomas Bliujus
  8. Arnas Kazokevičius
  9. Deimantė Radzevičiūtė
  10. Rolandas Šilkinis

Poriniai važiavimai praėjo be didelių kontaktų ar one more time važiavimų, tačiau buvo nemažai apgadintos technikos. Nors varžybos užsitęsė į vakarą ir finalinės kovos jau vyko tamsoje, tačiau pakankamai lengvai buvo išsiaiškinta kas lips ant nugalėtojų pakylos. Pirmąją vietą iškovojo Andrius Surplys, antroje liko Tomas Makarevičius, trečioje – Ignas Klimavičius, na o ketvirtas – Vitalijus Retenis. Sekmadienio vakarą laimėtojams taurės nebuvo įteiktos, kadangi jas gaus bendrų apdovanojimų metu sezono gale. Taip pat dar nėra aišku kas tapo šių sezono varžybų karaliumi. TOP32 kovoje poroje važiavę Rolandas Šilkinis ir Paulius Kubilius išties sujaukė kortas. Susumavus bendrus šių varžybų rezultatus, greitai bus paskelbtas ir drifto karaliaus nugalėtojas.