2016-09-11 Alytuje praūžė „Liqui Moly Drift Cup“ ketvirtasis etapas

Kelpšos avarijaSekmadienį Alytuje praūžė „Liqui Moly Drift Cup“ ketvirtasis etapas. Nuo ankstyvo ryto pradėjo rinktis dalyviai, o Alytaus miesto gatves užtvindė šonaslydžio fanai. Iš viso šiame etape dalyvavo 28 pilotai. Visiems dalyviams užsiregistravus prasidėjo treniruotės. Iškart buvo aišku, jog sekmadienio varžybos nepraeis ramiai ir be jokių nutikimų. Trasos konfigūracija buvo parinkta labai įdomi, ji kėlė nemenką iššūkį ne vienam, net ir labai patyrusiam dalyviui. Buvo matyti, jog lauks nemažai puikių vaizdų žiūrovams, kadangi trasa driekėsi ir per žiedinę sankryžą.

Visi nuotykiai prasidėjo jau treniruočių metu. Vienas perspektyviausių šių varžybų pilotas Kęstutis Kelpša jau pirmojo treniruočių važiavimo metu neįvertino trasos konfigūracijos ir savo greičio, tad padaryta klaida buvo labai skausminga. Kęstučio automobilis vertėsi, tai pirmas apsivertimas per šešis metus D1Sport organizuojamų varžybų istorijoje. Kęstučiui tai ne pirmas išlėkimas iš trasos, tačiau padaręs klaidą jis pirmą kartą vertėsi ant stogo. Laimė Kęstutis nenukentėjo, tačiau kaip pats teigia, tai buvo vienas skausmingiausių smūgių jo karjeroje. Tačiau šis įvykis tikrai nesutrukdė jam rungtis varžybose. K. Kelpša persėdęs į komandos draugo automobilį sugebėjo pasiekti puikius rezultatus.

Gana apie nesėkmes, žvilgtelėkime į kvalifikacijos TOP10 rezultatus. Akivaizdu, visi pilotai pasirodė labai panašiai ir nebuvo didelių taškų skirtumų tarp lyderių.

  1. Lukas Garalevičius (95 taškai)
  2. Kęstutis Kelpša (91 taškas)
  3. Andrius Čibirka (86 taškai)
  4. Benediktas Čirba (82 taškai)
  5. Timas Simniška (81 taškas)
  6. Valdas Cindžigelskis (81 taškas)
  7. Arūnas Černevičius (79 taškai)
  8. Donatas Macpreikšas (77 taškai)
  9. Fediminas Levickas (75 taškai)
  10. Andrius Surplys (72 taškai)

Varžybos praėjo sklandžiai, tačiau žiūrovams įspūdžių tikrai netrūko. Daug aršių kovų, nemažai gedimų, kontaktų, neleido žiūrovams snūduriuoti. Kaip ir visada, varžybos nepraėjo be netikėtumų. Nemažai perspektyvių ir visuomet gerai pasirodančių pilotų pralaimėjo kovas ir nebesivaržė dėl prizinių vietų. Nepasisekė ir Benediktui Čirbai, jo automobilis sugedo važiavime prieš pat pusfinalio kovas ir jis nebegalėjo tęsti varžybų ir finale liko ketvirtas. O D1Sport komandos nariui Valdui Vindžigelskiui kojos nepakišo net ne savo vairuojamas automobilis. Jo bolidas sugedo jau 3 etape, tad šiose varžybose teko važiuoti su skolintu automobiliu. Tačiau tai jam nesutrukdė užimti trečios vietos. Po finalinių kovų pirmąją vietą iškovojo Donatas Macpreikšas, antroje vietoje liko Kęstutis Kelpša. Jis nepasidavė po nesėkmės treniruočių metu ir iškovojo prizinę vietą.

Šiuo metu susumavus visų etapų rezultatus pirmoje vietoje yra Kęstutis Kelpša, antroje – Arūnas Černevičius, trečias Benediktas Čirba, Valdas Vindžigelskis užima ketvirtą vietą, o penktoje vietoje yra Anrius Surplys. Tačiau dar tikrai nereikia pasiduoti, nes viskas gali pasikeisti po paskutiniojo “Liqui Moly Drift Cup” etapo. Organizatoriai sako iki pasimatymo kitose varžybose.