2016-07-17 Elektrėnus sudrebino „Vimota Driftingo Pirmenybių“ 3 etapas

vimota2Sekmadienį Elektrėnus sudrebino „Vimota Driftingo Pirmenybių“ 3 etapas. Tai vienas geresnių etapų šį sezoną. Kaip ir visada, nuo ryto pradėjo rinktis dalyviai Elektrėnų Draugystės gatvėje, kur ir vyko varžybos. Iš viso šiame etape dalyvavo 27 pilotai. Ilgai nelaukus prasidėjo treniruotės. Iškart buvo aišku, jog sekmadienio varžybos nepraeis ramiai ir be jokių nutikimų. Trasos konfigūracija buvo parinkta labai įdomi, ji kėlė nemenką iššūkį ne vienam, net ir labai patyrusiam dalyviui. Tad buvo matyti, jog lauks nemažai netikėtų nutikimų.

Jau treniruočių metu įvyko keletas rimtesnių automobilių apgadinimų. Kas galėjo patikėti, kad Džiugas Matusevičius atsidurs ant bordiūro ir likusį treniruočių laiką tvarkys savo bolidą norėdamas tęsti varžybas. Taip pat ir Vitalijus Retenis iš “Drift Devil” komandos, užšoko ant bordiūro. Šios nelaimės pilotų laukė ir kvalifikacijos metu. Tikrai ne vienam dalyviui ši trasa pasirodė ganėtinai sudėtinga. Dariui Turevičiui bordiūras taip pat pakišo koją. Tačiau visa tai leido žiūrovams patirti dar daugiau nepakartojamų vaizdų ir emocijų. Aistros virė tiek iš Pilotų serviso zonos, tiek iš žiūrovų gretų. O stebėti varžybų susirinko nemenkas būrys žmonių. Gerai apgalvota trasa ir žiūrovų zonos vietos leido patogiai stebėti varžybas visiems ir matyti visą veiksmą trasoje. Na o po kvalifikacinių važiavimų TOP10 dalyvių lentelė atrodo taip :

  1. Lukas Garalevičius – 93 taškai
  2. Arūnas Černevičius – 91 taškas
  3. Rolandas Šilkinis – 81 taškas
  4. Igor Matrynov – 80 taškų
  5. Andrius Siurplys – 80 taškų
  6. Linas Klevickas – 72 taškai
  7. Vitalijus Retenis – 71 taškas
  8. Linas Navickas – 70 taškų
  9. Tomas Bliujus – 66 taškai
  10. Aleksandr Kolesnikovas 65 taškai

Kaip matome iš kvalifikacinių važiavimų rezultatų lentelės, Lukas ir Arūnas taškų skaičiumi gerokai atsiplėšė nuo kitų dalyvių. Antrą nuo trečios vietos skyrė net 10 taškų skirtumas. Tačiau jie tikrai to buvo verti. Tiek Lukas tiek Arūnas privertė žiūrovus sustingdyti kvapą kai į trasą išvažiavo jų bolidai. Pasirodymas buvo tikrai nuostabus. Na o kaip visada po kvalifikacinių važiavimų vyko aukcionas dėl važiavimo su pirmąją vietą pelniusiu pilotu. Ši kartą bene rekordinio susidomėjimo sulaukė šis drift taxi važiavimas. Už neįtikėtiną sumą važiavimą su Luku Garalevičium nupirko vyras iš Elektrėnų, kuris šį važiavimą padovanojo savo mažamečiam sūnui. Tikriausia tai buvo bene geriausia dovana mažajam berniukui. Galbūt jis vieną dieną taip pat bus drifto pilotas ir varžysis dėl geriausių titulo.

Renginys praėjo tikrai sklandžiai, važiavimai buvo išties įdomūs. Daug aršių kovų, nemažai gedimų, kontaktų, neleido žiūrovams snūduriuoti. Kaip ir visada, varžybos nepraėjo be netikėtumų. Nemažai perspektyvių ir visuomet gerai pasirodančių pilotų pralaimėjo kovas ir nebesivaržė dėl prizinių vietų. Tad po aršių kovų paaiškėjo stipriausi šio etapo pilotai. Prireikė ne vieno „one more time“ išsiaiškinti prizininkus. Likus paskutiniam važiavimui Džiugui Matusevičiui sprogo padanga. Jis turėjo vos keletą minučių susitvarkyti gedimus, tačiau to padaryti nesuspėjo ir automatiškai užėmė 4 vietą. Tuo tarpu Tomas Biujus užėmė 3 prizinę vietą. Po įtemptos kovos dėl pirmos antros vietos, antroje vietoje liko Igor Martynov, o pirmąją vietą iškovojo Arūnas Černevičius. Tad renginys buvo tikrai puikus, na o organizatoriai sako iki pasimatymo kituose etapuose.