2015-04-25 Battery Driftingo Pirmenybes – 1 Etapas. Klaipėda – Švyturio arena

Alex ZorinPavasarėjant ir šylant orams vis labiau norisi kur nors nuvykti ar kažką pamatyti, tad D1Sport gali pažadėti, jog daugumą savo savaitgalių visi galėsime praleisti vis kitame Lietuvos miesto kampelyje – driftingas šį sezoną tikrai nesnaus! Šį savaitgalį keliamės į pajūrio miestą – Klaipėdą, kur galingi bolidų vairuotojai kausis dėl pirmos vietos, miestą temdys svylančių padangų dūmai.

Jau antri metai iš eilės D1Sport komanda organizuoja varžybas pajūrio mieste, Švyturio arenos aikštelėje, tačiau trasa bus kitokia nei prieš metus vykusį varžybų festivalį, kuris truko net dvi dienas kuomet buvo surengti Street ir SEMI PRO lygų etapai. Šįkart trasa taps įdomesnė, nebus didelio greičio, tačiau mūsų pilotai pasistengs ir žada daugybę dūmų. Bene labiausiai įsimintinas praeitų metų įvykis šioje vietoje – K. Stukėno įlėkimas į stulpą, kuomet jo vairuojamas Nissan bolidas buvo sugadintas nepataisomai. Nuo to laiko juokaudami pilotą visi vadina Stulpėnu. Taip pat buvo neapsieita ir be mažesnių kontaktų ar kitų gedimų, kas jau tapo įprasta: vienas iš dalyvių iki pusfinalio sugebėjo praeiti su sugedusia sankaba – veikė tik trečiasis bėgis. Kiekvieną kartą jį reikėjo pastumti nuo starto linijos, kad galėtų pajudėti, o vėliau trasą įveikti naudojantis vienu bėgiu.

Taip pat, Klaipėdoje vykusio dviejų dienų driftingo festivalio metu buvo pasiektas dalyvių rekordas – 104 pilotai iš abiejų lygų, vienoje daugiausiai buvo net 48 vairuotojai. Šiemet nuspręsta surengti vienos dienos driftingo varžybas SEMI PRO, kuriose laukiami visi stipriausi pilotai. Jų tarpe pirmąją vietą praėjusį savaitgalį Street lygoje užėmęs V. Vindžigelskis. Jau dabar skelbiama, jog užsiregistravo pilotas iš Latvijos bei A. Zorin iš Rusijos, kuris pilotuos tikrai įspūdingą Nissan S15 bolidą. Tai retai sutinkamas modelis Europoje, nes šis automobilis buvo išleistas tik su dešiniu vairu ir tik Japonijoje.

Žiūrovų patogumui bus įrengtos tribūnos, kad būtų galima patogiau stebėti varžybas, taip pat bus skirta vieta atvykusiems su savo kėdutėmis, mat jie galės stebėti varžybas sėdint prieš tribūnas. Tad jau balandžio 25-ąją visi laukiami saulėtame pajūrio mieste pasigrožėti vienais iš galingiausių bei gražiausių bolidų, pamaloninti savo ausis nuostabiais jų gaudimais bei pasidžiaugti puikiu renginiu.

Laura Scheford

D1Sport